رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار
برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار
ر این مراسم که اکبر ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حضور داشت؛ عبدالرحیم کردی به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار معرفی شد و از زحمات سه ساله حامد علی مبارکی مدیرعامل سابق این منطقه قدردانی شد.

تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۵

معین الدین سعیدی دستیار جوان سازمان منطقه آزاد چابهار در این مراسم گفت: توسعه چابهار در گرو توسعه محلی و اجتماعی این منطقه است.
مولوی عبدالرحمن امام جمعه اهل سنت چابهار هم تاکید کرد: خدمت خالصانه برای تحکیم وحدت در جامعه باید سرمشق فعالیت همه مدیران باشد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این مراسم گفت: اولين دستاورد مهم و ارزشمند دوره سه ساله مديريت در منطقه آزاد چابهار جلب و جذب مشاركت جامعه محلي بوده است.
اکبر ترکان تاکید کرد: ما موظف به تلاش براي ارتقاء معيشت مردم در همه ابعاد آن هستيم و بدون آن توسعه پايدار محقق نمي شود.

وی ادامه داد: منطقه آزاد چابهار به رغم كوشش ها در دوره هاي مختلف از بدو تاسيس هنوز با جايگاه اصلي خود فاصله دارد.

مشاور رییس جمهور افزود: جايگاه ارزشمند چابهار در سواحل مكران و همجواري و نزديكي آن با كشورهاي در حال توسعه همچون هند فرصت بي نظيري براي توسعه و جذب سرمایه گذاری خارجی در اين منطقه است. مرکزیت چابهار به عنوان نقطه مرکزی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) علاوه بر توسعه منطقه و افزایش سرمایه گذاری ها، گردشگری منطقه را نیز رونق می دهد.

وی رسيدگي به وضعيت روستاي تاریخی تيس را ضروری دانست و از مسئولان این منطقه خواست نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

ترکان هم چنین ابراز امیدواری کرد با اصلاح محدوده این منطقه؛ امكان ارائه خدمات در تمامی بخش ها به شهر چابهار بیشتر فراهم شود.

وی افزود: باید برای رفع محرومیت ها در چابهار بیشتر تلاش کنیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم چنین در این مراسم از تلاش های حامد علی مبارکی در دوره مدیریت سه ساله در منطقه آزاد چابهار تشکر کرد.

**
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار
دیروز (شنبه) اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حکمی “عبدالرحیم کردی” را به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب کرد.

در این حکم؛ ترکان تاکید کرده است است:
در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی و مدیریت به منظور گسترش و تسهیل تولید و صادرات و سرمایه گذاری و هم چنین انتقال فناوری های پیشرفته، حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی و ارتقاء سطح اشتغال و مشارکت جامعه محلی و مردم در برنامه های توسعه و پیشرفت منطقه از مهم ترین وظایفی است که از جنابعالی انتظار می رود ضمن تعامل و هماهنگی با دبیرخانه شورا، اعضاء محترم هیأت مدیره سازمان و بهره گیری از تجارب مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی موفق دنیا در انجام بهینه آن نهایت مساعی لازم را معمول دارید.

لازم به ذکر است پیش از این “حامد علی مبارکی” سمت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار را بر عهده داشت.
هم چنین اکبر ترکان در حکم دیگری “حامد علی مبارکی” را به عنوان “مشاور در توسعه سواحل مکران” منصوب کرد.

در این حکم آمده است:
نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان “مشاور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه سواحل مکران” منصوب می شوید.

 

منطقه آزاد چابهار

 

 

عبدالرحیم کردی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.