رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » دسته‌بندی نشده » فرودگاه بین‌المللی زاهدان می‌تواند غرب و شرق دنیا را به هم گره زند
فرودگاه بین‌المللی زاهدان می‌تواند غرب و شرق دنیا را به هم گره زند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرودگاه بین‌المللی زاهدان با قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک به عنوان چهار راه دنیا می‌تواند غرب و شرق کره زمین را به هم گره بزند و زمینه‌ساز توسعه استان سیستان و بلوچستان و کشور شود.

تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۵

زاهدان

باقر کُرد در حاشیه بازدید سید رضا حسینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور، علیم یار محمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی از پروژه توسعه و بهسازى باند دوم فرودگاه بین المللى زاهدان اظهار داشت: باند دوم این فرودگاه به طول چهار هزار و ۲۵۰ متر و عرض ۶۰ متر با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و هفته دولت امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح یکی از بهترین طرح‌هایی است که همزمان پرداخت هزینه و پیشرفت فیزیکی با هم مطابقت دارد به‌طوری‌که با اعتبار اولیه افزون بر ۴۸۰ میلیارد ریال با مشارکت استانداری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبرى هوایی ایران در دست ساخت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باند دوم فرودگاه زاهدان با قرار گرفتن در زمره باندهای پروازى بزرگ کشور در آینده نزدیک توانایی فرود هواپیماهای غول پیکر را خواهد داشت.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان نیز گفت: باند قدیمی این فرودگاه به دلیل عرض کم و مقاومت پایین مورد استفاده قرار نمی‌گرفت به همین دلیل پس از کارشناسی‌های لازم همین باند براساس استانداردهای جهانی به عنوان باند دوم فرودگاه زاهدان در دست ساخت قرار گرفت تا هواپیماهای غول پیکر نیز از آن بتوانند استفاده کنند.

حسن اعرابی‌مقدم اظهار داشت: فرودگاه زاهدان اکنون دارای یک باند است به همین سبب در یک زمان تنها یک هواپیما می‌تواند نشست و برخاست کند که راه‌اندازی باند دوم موجب بالا رفتن ظرفیت ترافیک، ایمنى و اطمینان بیشتر و افزایش پروازها خواهد شد.

وی بیان کرد: افزایش ایمنی پروازها، افزایش ضریب هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیرات پرواز و ارایه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی‌های توسعه زیرساخت باند دوم فرودگاه زاهدان است

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال اتفاقات پس از برجام و توافقات مسئولان با شرکت‌هاى بزرگ سازنده هواپیما در دنیا با ورود این هواپیماها تحولی بزرگ در صنعت هوایی در کشور رخ خواهد داد.

حسن اعرابی‌مقدم گفت: در حال حاضر برخى مسیرهاى هوایی سیستان و بلوچستان با مشکل کمبود هواپیما رو برو است و با ورود پروازها در آینده به ناوگان هوایی کشور نه تنها مشکل این مسیرها حل خواهد شد بلکه مسیرهاى جدیدی نیز قابل برنامه‌ریزی است.

وی ادامه داد: با وجود درخواست‌های متعدد مسافران براى مسیر زاهدان به چابهار متاسفانه تعداد پرواز در این مسیر هوایی کافی نیست و ما در حال بررسی و دعوت از شرکت‌های دیگر برای برقرای پرواز در مسیر چابهار هستیم که در این زمینه مکاتباتی نیز از سوی استانداری با سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص روابط‌عمومی اداره‌کل فرودگاه‌هاى استان در حال بررسی و نظرسنجی از مردم، دفاتر و آژانس‌های خدمات هوایی است تا پس از بررسى از نتایج، بدون اتلاف وقت مسیرهای پروازی جدیدی را براساس نیاز مردم شریف استان به شرکت‌های هواپیمایی ارائه و پیشنهاد کرده تا مسیرهای جدیدی برقرار کنیم.

اعرابی‌مقدم با بیان اینکه ورود پروازهای جدید به ناوگان هوایی کشور نیازمند داشتن زیرساخت‌های فرودگاهی و هوانوردی است٬ گفت: توسعه و بهسازی باند دوم فرودگاه زاهدن که به‌زودى به بهره‌برداری می‌رسد و تکمیل روکش بتنى اپرون فرودگاه زاهدان و همچنین ساخت ترمینال جدید داخلی و ساختمان جدید برج مراقبت فرودگاه زاهدان در آینده نزدیک از مجموعه فعالیت‌هاى عمرانی در خصوص توسعه زیرساخت‌هاى فرودگاهی است که در دستور کار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبرى هوایی ایران برای این استان است.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان شایعه فرسودگی پروازهاى مسیر فرودگاه‌هاى سیستان و بلوچستان را تکذیب کرد و گفت: تمامی هواپیماهایی که در مسیرهای استان پرواز می‌کنند از استانداردهای لازم برخوردارند و حتی بعضی از هواپیماهای شرکت ماهان در این مسیر جزو بهترین‌ها در کشور است که در مسیرهای اروپایی تردد می‌کنند.

اعرابی مقدم افزود: هم اینک افزون بر ١٢٠پرواز به صورت هفتگی از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان در مسیرهای تهران، مشهد، چابهار، کرمان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، گرگان، زابل، ایرانشهر، مسقط، دبی، نجف و بغداد پرواز می‌کنند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.