رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » مردمی که در سایه قدرت رسانه ی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس فراموش می شوند
مردمی که در سایه قدرت رسانه ی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس فراموش می شوند
اعضای تحریریه رسانه مردمی روچ آنلاین در اعتراض به عدم توجه دولت به شهرها و روستاهای فراموش شده جنوب استان , با توجه به عملکرد ضعیف دولت در قبال این مناطق , در هفته دولت با وجود درخواست های بسیار پوشش خبری دستاوردهای دولت , در این هفته نسبت به انتشار این دستاوردها که بعضا بسیاری از آنها نمایشی و فقط جهت بالا بردن کارنامه دولت افتتاح می شوند خودداری خواهد کرد .

تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۵

با توجه به افزایش رسانه های خبری و قدرت بالای رسانه ها در انعکاس اخبار و دستاوردهای مسئولان و نمایندگان, متاسفانه استان سیستان و بلوچستان در کمبود شدید رسانه های مستقل که وابسته به طیف یا مسئول و یا نماینده خاصی نباشند به سر می برد.
بسیاری از مشکلات مردم جنوب استان در سایه این جو قوی و منفعت طلبی رسانه ی فراموش شده است و تا زمانی که مشکلات مردم جنوب استان خبرساز نشود هیچ پیگیری از طرف مسئولان مربوطه نخواهیم دید.
گرچه عملکرد دولت تدبیر و امید نسبت به دولت های پیشین بسیار راضی کننده بوده است, اما پیگیری بسیاری از مناطق استان سیستان و بلوچستان رو به فراموشی  سپرده شده و مردم این مناطق از پیگیری مشکلات خود خسته شده اند .
اهالی روستاهای جنوب سیستان بلوچستان به علت مشکلات فراوان و عدم امکانات از قبیل آب,برق,گاز,مسیر تردد و غیره در حال کوچ به شهر ها هستند و حاشیه نشینی در بسیاری از شهرهای استان به شدت در حال افزایش می باشد .
بارش باران در بسیاری از روستاهای جنوب استان منجبر به مسدود شدن  راه ها می شود و مردم این مناطق که از نبود امکانات ابتدای همچون برق و  … رنج می برند و در سکوت با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند .
حوزه اطلاع رسانی نمایندگان و مسئولین باید با نگاهی تخصصی به موضوعات توجه کنند . صرف گذاشتن عکس یادگاری با وزیر و مسئولان بلند مرتبه نمیتواند کارگشا باشد و مردم مایلند بیشتر نکات و صحبت های که در جلسات بیان میشود اطلاع پیدا کنند . در فضای مجازی ما روزانه با حجم وسیعی از عکس جلسات روبرو هستیم که اصل موضوع فراموش می شود .
رئیس شورای اسلامی استان نیز انتقاد شدیدی نسبت به وضع مشکلات استان داشته اند که متن زیر بخشی از صحبت های عبدالعزیز بلوچزهی می باشد:
وی با اشاره به وضعیت اسفناک ارتباطات در استان بیان کرد: چندین روستای فاقد تلفن و اینترنت در استان وجود دارد که باید گفت با شعار دادن مشکلات حل نخواهد شد، تاکی قرار است به مردم دروغ بگوییم؟
وی با اشاره به اینکه کار بخشدارها دورهمنشینی و دیدار با مدیران کل ادارات برای تبلیغات شده است، افزود: در این راستا هنر رسانه تبلیغ نیست، امروز مردم می بینند و باور می کنند.
این مسئول با اشاره به اینکه در طرح تحول سلامت ۲ درصد از ارزش افزوده برای نجات جان مادران باردار و کودکان زیر یکسال تخصیص داده شد، گفت: آیا این ۲ درصد با توجه به مشکلات موجود در استان از قبیل راه، بهداشت و غیره کفایت حل مشکلات را می کند؟

به طور کلی زحمات برخی مسئولین در استان قابل تقدیر است , اما برخی به تنهایی نمیتوانند بار همه امور را به دوش بکشند. در کنار زحمات شبانه روزی این مسئولان , مردانی باید وجود داشته باشد که حداقل از خواب نیم روزی خود بگذرند . استان سیستان و بلوچستان نیاز به کار مضاعف دارد و این میسر نمی‌شود مگر آن که مردم و دولتمردان در کنار هم برای توسعه بیشتر استان تلاش کنند.

اخبار مرتبط
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.