رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به رئیس جمهور
نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به رئیس جمهور
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سالگرد توافق جامع هسته ای در نامه ای به رئیس حمهور ضمن بیان خدمات دولت و همچنین انتقاد از محدودیت های غیر قانونی رئیس جمهور پیشین، به از عملکرد ضعیف دولت در حوزه دانشگاه انتقاد نمود. در بخشی از این نامه آمده است: جناب دكتر روحاني ماانتظار داشتيم سرهنگ ها از دانشگاه بروند نه اين كه فقط پوتين هاي خود را بيرون دانشگاه بگذارند و خود در دانشگاه نظامي گري كنند.

تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۵

متن این نامه  به شرح زیر می باشد:

بِسْم تعالي
دولت محترم تدبير و اميد
سلام عليكم
احتراما ما اعضا و شوراي مركزي انجمن إسلامي دانشجويان پيرو خط امام خميني(س) علوم پزشكي زاهدان پس از گذشت ٣سال از عمر دولت محترم و به مناسبت اولين سال گرد توافق جامع هسته ميان جمهوري اسلامي ايران و گروه موسوم به ۵+۱درپي آن برآمديم تا از زحمات ٣ سال گذشته دولت محترم بخصوص تلاش هاي بي وقفه وزارت خارجه ،وزارت بهداشت و درمان  و تيم اقتصادي دولت و در راس دولت از رياست محترم جمهور جهت حل وفصل مسئله هسته اي ،تغييرات مثبت خدمات رساني در امر بهداشت و درمان و كنترل شرايط اقتصادي با وجود همه مشكلات را داريم.

امروز ما از محترم جهت رفع تحريم هاي ظالمانه و فلج كننده عليه ملت صبور ايران تشكر ميكنيم و معتقديم درست است كه ملت جهت حفظ نظامي كه صدها هزار جوان آن براي تشكيل و حفظ آن پرپرشده اند هر فشاري را تحمل خواهد كرد،اما مسئولان نظام كه فقط خادم ملت هستند بايد بدانند كه همه توان خود را بكار بگيرند تا مشكلات مردم را حل كنند ،الحمدلله در اين زمينه با وجود ناكارآمدي دولت٩و١٠،دولت محترم تدبير و اميد باتيم متخصص ديپلماتيك خوب موفق به حل معقول موضوع هسته اي شد ،دكتر ظريف وهمكارانش برگ سبزي در تاريخ ايران خواهند بود.

در خصوص بهداشت و درمان پس از انقلاب ٣ طرح مهم را شاهد بوده ايم
١.طرح شبكه خدمات بهداشت و درمان
٢.طرح بيمه ها
٣.طرح تحول سلامت

در اين ميان طرح شبكه طرح موفقي بوده اما طرح بيمه ها شكست خورد و ناكارآمدبود اما طرح تحول تكميل كنند هر دو طرح پيشين بود و تحولي عظيم در خدمت رساني بهداشت و درمان بود و رضايت همه مردم را بيش از ٩٠درصد جلب كرده است.
اماشرايط اقتصادي كه شما از دولت قبل تحويل گرفتيد ويرانه اي بود كه لاشخورها درش جاي گرفته بودند و بجان بيت المال افتاده بودند امثال خاوري ،زنجاني و ديگران فقط كساني بودند كه زمينه براي سؤ استفاده آنان فراهم شده بود،مامتاسفيم كه معاونين رياست محترم جمهور حتي معاون اول آقاي احمدي نژاد امروز به جرم اختلاس در زندان به سر ميبرند اين يعني فساد دولتي و سيستماتيك در كشور بي داد ميكرد و ميكند فيش هايي كه امروز همه كشور را در گير كرده اندببينيد ريشه آش به كجا برميگردد؟

امروز بايد ملت بداند دولت١١در چه شرايطي آمده ،تفاوت قيمّت نفت امروز و سال٩٠را براي مردم شرح دهيم تا مردم بدانند در چه شرايطي كشور اداره ميشود.
همه اين ها و خيلي ديگر از مسائل خوب اما جناب آقاي دكتر روحاني ما نقدهايي بر برخي عملكرد هايي شما و زيرمجموعه شما داريم.

١.جناب دكتر روحاني ما ميدانيم شرايط سياسي كشور تغيير كرده فضا سياسي بازترشده تشكل ها و احزاب فعال تَر شدند اما فضا نه تنها أمن نشده كه امنيتي تَر شده امروز رييس جمهور سابق اين كشور را كه در رييس جمهور شدن شما اساسي ترين تأثير را داشت ، براي او محدوديت هاي خلاف قانوني در نظر گرفتند،جناب دكتر روحاني شما سوگندياد كرديد تا حافظ قانون اساسي باشيد حالا ما انتظار داريم براي ملت توضيح زهيد مگر قوه قضاييه يا دادستان محترم ميتوانند در نقش قانون گذار باشند و بدون تشكيل دادگاه محدوديت وضع كنند؟!

٢.جناب دكتر روحاني ماانتظار داشتيم سرهنگ ها از دانشگاه بروند نه اين كه فقط پوتين هاي  خود را بيرون دانشگاه بگذارند و خود در دانشگاه نظامي گري كنند.
رييس جمهور روحاني متأسفيم كه درشواي فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي زاهدان معاونت فرهنگي ومسئوليت نمايندگي نهاد رهبري دانشگاه هم صدا إعلام ميكنند رياست جمهور با رهبري مشكل دَارد ،اين همان حرفيست كه رسانه هاي صهونيسم اعلام ميكنند چه شده كه مسول نهاد رهبري يك دانشگاه و مسول فرهنگ آن هم صدا با آن رسانه ها شدند؟ اگر رهبري چنين تناقضي را حس كرده چرا مردم را به همدلي با دولت ترغيب ميكنند،چرا به برخي ها هشدار ميدهند دنبال بهم زدن همدلي دولت و ملت نباشند؟مگر اينان بهتر ازرهبري ميبنند وحس ميكنند؟!

جناب دكتر روحاني در دولت شما معاونت فرهنگي دانشگاه وزارت خانه مطبوع خودش يعني وزارت بهداشت را مخالف مصالح نظام معرفي ميكند.
كسي كه عملا باسياست هاي شما مخالف است شما را ضد رهبري ميداند و سال ها در حراست دانشگاه بوده است و حتي در دولت قبل در سمت معاونت فرهنگي يك سال دوام نياورده سرپرستي فرهنگ يك دانشگاه را عهده دار شده است. از وزيربهداشت بخواهيد از دكتر ميري بپرسندچه شد كه ايشان معاون ايشون شدند؟بخواهيد در موردتركيب شورا فرهنگي توضيح دهد.
جناب رييس جمهور درخواست داريم در خصوص مسائل فرهنگي اين دانشگاه دستور برسي جدي دهيد.

٣.ما انتظار داشتيم در زمان دولت شما دخالت هاي نهاد خارج دانشگاهي در دانشگاه در دانشگاه تمام شود نه اين كه كساني از … (نهادی خاص) در محيط دانشگاه اعضا يك تشكل را تهديد كنند .انتظار نداشتيم از دادستاني در خصوص مسائل دانشگاه وارد شود و تهديد به برخورد كند و معاونت فرهنگي يك دانشگاه از دادستاني در خصوص يك نشريه دانشجويي استعلام بگيرند و شفاها درخواست برخورد كنند.

جناب رييس جمهور دانشگاه ها از بي قانوني و تبعيض رنج ميبرند.
ما وطيفه خودميدانيم از هرچه به مصلحت ملت باشد حمايت كنيم به همين منظور از كليت دولت در هرتريبوني دفاع خواهيم كرد اما تيم رسانه دولت نيز بايد قوي تَر عمل كند و عملكرد دولت رابراي مردم توضيح دهند.

جناب رييس جمهور شما قول هايي داديد كه هنوز ما نتيجه اي نديديم اما  از يادمان نرفته آن قول ها و اميدواريم شما هم فراموش نكرده باشيد.
درپناه حضرت حق موفق باشيد.

“وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ”

باتشكر
امين اله ريگي
دبيرانجمن اسلامي دانشجويان پيروخط امام(س)علوم پزشكي زاهدان
١٣٩٥/٠٤/٢٥

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.