رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » واسطه های کلاهبرداری میلیاردی در صدد فریب مردم هستند/ مالباختگان مراقب باشند
واسطه های کلاهبرداری میلیاردی در صدد فریب مردم هستند/ مالباختگان مراقب باشند
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: برخی افراد واسطه در کلاهبرداری میلیاردی برای فریب مالباختگان، این تخلف بزرگ اقتصادی را به مذهب و قومیت نسبت می دهند و حتی برخی افراد با استفاده از تریبون های رسمی و فضای مجازی به این موضوع دامن می زنند.

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۵

محمد مرزیه روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به روند پرونده فرار کلاهبردار میلیاردی افزود: بر اساس شواهد و شکایات ارائه شده به دستگاه قضایی فردی با سو استفاده از اعتماد و سادگی مردم و فریب آنان با بهره گیری از چند واسطه با نفوذ در جنوب سیستان و بلوچستان و استان گلستان اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده و از کشور خارج شده است.
وی بیان کرد: با وجودی که تخمین زده شده این فرد افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان فقط از مردم جنوب سیستان و بلوچستان کلاهبرداری کرده است اما تا چند روز پیش هیچ شکایتی از این فرد به دستگاه قضایی ارائه نشده بود، این در حالی است که براساس شنیده ها فرد یادشده در استان گلستان نیز ارقام زیادتری از مردم کلاهبرداری کرده است.
وی ادامه داد: متاسفانه سه روز پس از فرار این متهم به خارج از کشور تعدادی از مالباختگان به دستگاه قضایی شکایت کردند که بلافاصله اقدام های لازم آغاز شد و حکم ممنوع الخروجی و مسدود شدن حساب های نامبرده صادر شد اما افسوس که متهم پیش از شکایت مالباختگان پول ها را به خارج از کشور منتقل و خود نیز فرار کرده بود.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اظهار داشت: فرد یادشده بدون داشتن مجوز قانونی و یا وابستگی به سازمان و نهادی تنها از طریق برخی افراد ذی نفوذ بومی و غیر بومی از ماهها پیش با مردم منطقه داد و ستد داشته است بطوری که هر خودرو را تا ۶ میلیون تومان زیر قیمت به آنان فروخته و یا سودهای کلانی به افراد پرداخت می کرده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال برخی افراد با نفوذ بومی از جمله امام جماعت فلان مسجد و مدیر فلان حوزه علمیه چندین دستگاه خودرو برای خود و همکاران و بستگان شان با همین قیمت پایین خریداری کرده اند و در طول بیش از یک سال گذشته هیچ یک از مردم منطقه به این موضوع شک نکرده و شکایتی به دستگاههای دست اندرکار ارائه نکرده اند که اگر در همان زمان ها از طریق مراجع قانونی اقدام کرده بودند امروز این فرد نمی توانست فرار کند.
مرزیه تصریح کرد: با افرادی که از طریق تریبون های رسمی و غیر رسمی و فضای مجازی موضوع این کلاهبرداری را به مذهب و قومیت نسبت دهند و برای فریب مردم جوسازی کنند طبق قانون برخورد می شود.
وی گفت: با وجودی که مسئولان دست اندرکار پس از اطلاع از این موضوع از مالباختگان درخواست کردند که شکایت خود را به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی ارائه کنند تاکنون تنها ۱۶ نفر شکایت کرده اند.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی نهایت تلاش خود را برای احقاق حق مردم بکار گرفته است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نیست.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از دلایلی که مالباختگان شکایت نمی کنند این است که نگرانند پای واسطه ها به میز محاکمه کشیده شود و از طرفی همین واسطه ها که برخی از آنان از افراد با نفوذ جامعه نیز هستند به بهانه های مختلف مانع شکایت مالباختگان می شوند.
وی ارتباط فرد کلاهبردار با ارگان های دولتی را رد کرد و گفت: برخی از همین واسطه ها شایعه کرده اند که این کلاهبردار بازنشسته یکی از نهادهای نظامی است در حالی که نه تنها این فرد هیچ ارتباطی با هیچ یک از سازمانها و نهادها نداشته بلکه متولد سال ۱۳۵۴ است و نمی تواند بازنشسته باشد.
مرزیه تاکید کرد: افراد با نفوذی که واسطه این فرد بودند چه بومی و چه غیر بومی باید پاسخگو باشند زیرا وجوه دریافتی ابتدا به حساب همین افراد می رفته و سپس به حساب متهم اصلی واریز می شده است.
وی تصریح کرد: به تمام شایعه سازان و سو استفاده کنندگان از مسائل قومی و مذهبی و افرادی که غیر مسئولانه وارد این پرونده شوند اتمام حجت می کنم چنانچه بر خلاف قانون حرکت و اقدامی انجام دهند بشدت با آنان بر خورد خواهد شد.
وی با بیان این که هنوز برای خود ما بخش زیادی از زوایای این پرونده مشخص نشده است، گفت: تا زمانی که تمامی مالباختگان شکایت خود را ارائه نکنند میزان دقیق کلاهبرداری مشخص نخواهد شد، این در حالی است که گفته می شود برخی افراد برای خرید بیش از ۶۰ دستگاه خودرو به حساب این کلاهبردار پول واریز کرده اند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به پرونده موسسه ازدواج آسان گفت: پس از شکایات مردمی اقدامات قضایی در مورد این پرونده انجام شد و بخش زیادی از مالباختگان پول خود را دریافت کردند و برای کسانی که هنوز دریافت نکرده اند پرونده در حال طی مراحل قانونی است.

اخبار مرتبط
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
امیر می گوید :

طرف کلاه برداری میلیاردی کرده بعد صدا سیما تا الان صداش در نیومده!!!!!

مگه میشه؟
من مطمئنم خیلیا هنوز نمیدونن که طرف فرار کرده
خیلی ها مثل ما با واسطه به این سیستم وارد شدن
خود ما به اقای قوانلو اعتماد کردیم پول دادیم

کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.