رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » واکنش به حواشی یک جشن در دانشگاه سیستان و بلوچستان/احتمال تجدید نظر در محرومیت از تحصیل ۷ دانشجو ت قضیه بوده است که بخواهند رییس دانشگاه را تحت فشار قرار دهند.
واکنش به حواشی یک جشن در دانشگاه سیستان و بلوچستان/احتمال تجدید نظر در محرومیت از تحصیل ۷ دانشجو ت قضیه بوده است که بخواهند رییس دانشگاه را تحت فشار قرار دهند.
معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان درباره حواشی پیش آمده در جشن اقوام این دانشگاه توضیح داد.

تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۵

علی حاتمی؛ معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان، درباره ماجرای پیش آمده در جشن اقوام این دانشگاه که منجر به محرومیت از تحصیل چند نفر از دانشجویان شد، توضیح داد و گفت: حکمی که مربوط به دانشجویان است، توسط کمیته انضباطی صادر شده است. این یک حق است که این مساله در کمیته بررسی شود و کمیته انضباطی، ساختار مدونی است و شخصی نیست.
وی ادامه داد: سه مرحله کمیته اظهار نظر می‌کند، مورد نخست صدور رای بدوی است و اگر اعتراض دارد؛ تجدید نظر می‌شود و در ‌‌‌نهایت اگر دانشجو باز هم اعتراضی دارد، می‌تواند؛ شکایت و اعتراض خود را در کمیته انضباطی مرکزی واقع در وزارت علوم مطرح کند؛ بنابراین این روند چیزی نیست که در حق دانشجو اجحاف شود.
معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه داد: عده‌ای بازخواست می‌کنند که چرا اینگونه حکم صارد شده و از آن طرف عده‌ای می‌گویند چرا حکم کم صادر شده است؟ احتمالا رویه کمیته انضباطی رویه اعتدال بوده که اینگونه حکم صادر کرده و دو طرف را در نظر گرفته است.
وی درباره حواشی پیش آمده در جشن اقوام توضیح داد و افزود: شما فیلم مراسم را که ببینید، متوجه اخلال در مراسم توسط چند دانشجو خواهید شد. چند دانشجو در مراسمی که می‌توانست خیلی زیبا و آیینی باشد و ما برای آن ساز و کاری تعیین کرده بودیم که تمام رقص‌های محلی که مورد قبول هم هست، در آن تعریف و هدفش وحدت بین شیعه و سنی بود، اخلال ایجاد کردند.
حاتمی ادامه داد: وقتی وسط این مراسم ۶-۷ دانشجو وسط مراسم، رقص بابا کرم انجام دهند، نوعی اخلال است و البته قضاوت با کسانی است که فیلم را می‌بینند. عده‌ای که سلایق مختلفی دارند، سعی داشتند از‌‌ همان ابتدا کل مراسم را زیر سوال ببرند؛ چرا که در خود دانشگاه سلیقه‌های مختلفی هستند که مخالف برگزاری این چنین مراسمی بودند.
حاتمی با بیان این مطلب که در پی ایجاد این حواشی ۷ دانشجو یک یا دو نیم سال از تحصیل در دانشگاه محروم شدند، گفت: حکم محرومیت از تحصیل این دانشجویان در کمیته انضباطی بدوی، صادر شده و دانشجویان می‌توانند؛ نسبت به حکم صادره اعتراض کنند. این دانشجو‌یان تحریک شدند و عده‌ای هم فیلمبرداری کردند. جالب این است که این فیلم در آستانه برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی ۱۴ و ۱۵ خرداد یعنی دو سه هفته بعد از برگزاری جشنواره رسانه‌ای شد و همه این‌ها جای سوال دارد.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد؛ این کاری سازمان یافته بوده و این برنامه از قبل از طراحی شده بوده است و به دانشجویان گفته‌اند؛ شما نگران نباشید، برقصید ما حامی هستیم. به هر حال تحلیلی پشت قضیه بوده است که بخواهند رییس دانشگاه را تحت فشار قرار دهند.
معاون دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه با تاکید بر اینکه این حق دادستانی است که با بازتاب این موضوع برای بررسی بیشتر ورود کند، گفت: این مساله از بحث دانشگاه خارج شد و ابعاد رسانه‌ای گسترده‌ای داشت و باید بررسی شود که دانشجو را چه کسانی تحریک کرده‌اند و چه کسی فیلمبرداری کرده است؟
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این ۷ دانشجو به حکم صادره اعتراض کرده‌اند، گفت: ما حتی خودمان این را به دانشجویان می‌گوییم که حق اعتراض دارند. در کمیته انضباطی دانشگاه، دو نماینده دانشجویی وجود دارد و از حق و حقوق دانشجویان دفاع می‌کنند.
حاتمی با اشاره به اینکه فیلمبردار هم جزو دانشجویان بوده است، گفت: برای فیلمبردار هم برنامه دیگری داریم و جرم آن‌ها شدید‌تر از این ۷ دانشجوست.
وی اضافه کرد: رویه ریاست دانشگاه سیستان اصلا رویه‌ای نیست که حقی از حقوق دانشجو ضایع شود. ما در خصوص این ۷ دانشجو متوجه شدیم که بعضی‌ها تحریک شده‌اند و من به شخصه در کمیته انضباطی و در جلسه تجدید نظر فشار خواهم آورد که اگر اعضا تشخیص دهند، حکم صادره برای دانشجویان کمتر شود.
اخبار مرتبط
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.