رسانه مستقل خبری روچ آنلاین اخبار سیستان و بلوچستان

منطقه آزاد چابهار

یکشنبه ۰۶ فرو ۱۳۹۶ | 26 Mar 2017
خانه » اخبار استان » اخبار ویژه » آخرین وضعیت پرونده کلاه برداری خودرو کیشکور خودرو در سیستان و بلوچستان + بروزرسانی روزانه
آخرین وضعیت پرونده کلاه برداری خودرو کیشکور خودرو در سیستان و بلوچستان + بروزرسانی روزانه
با توجه به اینکه هنوز پرونده کلاه برداری کیشکور خودرو در مرحله پیگیری می باشد , آخرین اخبار کلاه برداری خودرو در این پست قرار داده می شود . مالباختگان لطفا جهت اطلاع از آخرین وضعیت کلاه برداری این صفحه را به صورت روزانه بازدید کنند .

تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۵

کیشکور خودرو

کلاه برداری خودرو

سیستان و بلوچستان

 

فايل صوتي منتسب به گفتگوي تلفني كلاهبردار خودرويي “س-م” سيستان و بلوچستان و وكيلش “ف-ن”

**********

فايل صوتي منتسب به گفتگوي تلفني كلاهبردار خودرويي سيستان و بلوچستان و وكيلش
روز گذشته فايل صوتي منتسب به كلاهبردار خودرويي منطقه بلوچستان منتشر شده كه در اين مكالمه فرد متهم به كلاهبرداري مدعي هست كه براي پيدا كرد فردي كه ظاهرا پولها به حساب وي ريخته شده در خارج از كشور ( يونان ) به سر مي برد.
وي در اين گفتگوي تلفني كه تصنعي به نظر مي رسد از مالباختگان دو هفته وقت خواسته است.

**********

طنز

میرمحمدی : تمام یونان سرای من است حتی پارک سلطنتی آتن

عزیزان بلوچ، نوادگان چاکر و گهرام ، میرکمبر و همل وجیهند
سلام علیکم
سخاوت، مردانگی، بذل و بخش شما همچون بزرگ مردانتان درطول این چند سال بر من ثابت شد که چطور این همه پول و سرمایه به این حقیر ارزانی بخشیدید دست مریزاد برهمه شما

اکنون برای کار کوچکی به سرزمین اساطیری یونان آمده‌ام و معتقدم یونان همچون ایران سرای من است جایتان خالی در پارک سلطنتی آتن به سر می برم پارکی چندین هکتاری فقط ترسم از میمون های پارک است تا دستم را مانند ملکه ی یونان باستان گاز نگیرند و به بیماری لاعلاج ملکه گرفتار نشوم.

امروز با وکیلم تلفنی صحبت می کردم ازبس که دلم برای ایران و قوم نجیب بلوچ تنگ شده بود که بغضم ترکید و گریه امانم نداد طوری که ازاشکهایم درختان پارک آبیاری شدند.

عزیزان من جایتان خالی غذای رستورانهای مک دونالد و K.F.C باکوپن بستنی رایگان دراین نسیم تابستانی یونان چقدر دلچسب است اما مشکل اینجاست که دلارهایم ته کشیده و ازشما استدعا دارم درآستانه ی عید سعید فطر زکات مسکوکات و فطریه خود را به حساب ارزی بانک ملت اینجانب واریز نمایید تا به محض برگشت به ایران جبران کنم.

دوست خوبم جناب آقای امیر خاتمی برای محصولات بسته بندی خشکبارتان در یونان بازاریابی کرده‌ام ونمونه ای از محصولات شما با برند تجاری وشتام شاردر را به مراکز تجاری عرضه مواد غذایی داده ام که مورد استقبال قرار گرفت و دیگر نیازی نیست محصولات خود را از طریق پشامگ و پیشین به پاکستان صادر کنی همچنان منتظر محموله های شما درگمرک یونان هستم.

محمد جواد صادقی

**********

نکاتی راجع به مکالمه تلفنی ظبط شده وکیل پرونده با سید احمد میرمحمدی

در گفتار و كردار وكيل توجه كنيد عزيزان
اولا از كجا ايشون انقدر امادگي داشتند كه كه برنامه ضبط صدا رو  دردسترس داشته باشند و لحظه برداشتن تلفن مكالمه از ابتدا اقدام  به ضبط  مكالمه  كنند (بي هيچ وقفه ايي ) ❓❗️پس شماره ي ايشان را داشته و قاعدتاً ارتباط اولشان نبود
۲- اگر دقت بفرماييد دوستان
وكيل پس از پاسخگويي بلافاصله كه طرف ميگه الو ميشناستش و ميخواد اسمش بگه ولي  مكث  ميكنه ؛ ميرمحمدي  ميگه آقاي فرزاد نجاتي باز ميخواد بگه احمد  ميگه  اَح ….ولي يادش مياد كه  بايد خيلي عادي يكه بخوره از تماس ميرمحمدي
بعداز معرفي ميرمحمدي
ميگه احمد تويي
جالبه انقدر اين دو صميمي هستند
پس چرا موكل  با فاميل صدا ميكنه ولي وكيل با اسم كوچك
ميخوان قضيه ورشكستگي رو كاملاً در آرامش پيگيري ، قضيه را حقوقي كنند و در صورت
پيروزي در دادگاه مبني بر احراز ورشكستگي
مختصر پول بخور نميري بين بلوچ ها تقسيم بشه
قانون هم در مورد ورشكستگي احكام حقوقي صادر ميكنه
البته در مكالمات هم با خوب  يادكردن قوم بلوچ ، بدبختي و مفلسي ميرمحمدي همراه چاشني  گريه  و رول گدايي ، ميخواهند آرامش برگردونن به مالباختگان اگر هم خواستن (خداي ناكرده) قانوني يا غير قانوني خانواده اشون از فشار و خطرات احتمالي دور نگهدارند    افكار و ذهن مالباختگان رو از كلاهبرداري
با تلقين به سمت  ورشكستگي مالي و عدم سوء نيت ،  سوق بدهند
ميرمحمدي با مختصر اشاره ايي ، به شخص ثالثي كه گويا فرار كرده و تمام سرمايه دست او هست ، حتي پول سير كردن شكم فرزندانم را ندارم و در پارك ميخوابم  و اشاره به برگشت خود به ايران وجوابگو بودن
همه و همه اين مكالمه و پخش آن
به  نظرم ميرمحمدي و وكيلش دنبال دو هدف اصلي هستند كه اولا قضيه حقوقي بوده ، شخص ثالث بي نام و نشاني بزه كلاهبرداري را مرتكب شده
شخص ميرمحمدي بدهي و ورشكستگيش را در اذهان و دادگاه ثابت كند
و هدف ديگر با اينگونه ارتباط گرفتن ها كه به نظرم اگر از. طرف وزارت اطلاعات وپليس فتا ب شكل حرفه ايي موشكافي نشود( از محل دقيق آي پي تماس انجام  شده و صحت صحبت ها و…) و وكيل و كلاهبردار در حاشيه امني باشند قطعاً ادامه پيدا خواهد كرد هر هفته يا ١٠ روزي يكبار براي اميد دادن به مالباختگان و تحت فشار ندادن پدر و برادر و اقوام نزديكش و همچنين مهمتر از همه و همه كه هدف اصلي هست همان *خريد زمان مي باشد* براي رسيدن به اهداف خود
باشد تا هوشيار باشيم كمي واقع بين و ميل به بدبيني در اين مواقع خيلي بهتر از خوش بيني محض هست

**********
پرونده کلاهبرداری میلیاردی در سیستان و بلوچستان به داداگاه جرایم ویژه اقتصادی انتقال یافت‌

نماینده مردم شهرستان چابهار،کنارک،نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده کلاهبرداری میلیاردی از مردم سیستان و بلوچستان به داداگاه جرایم ویژه اقتصادی انتقال یافت.

به گزارش سراوان نیوز به نقل از تسنیم: عبدالغفور ایران نژاد  در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: از نخستین روزهای افشای کلاهبرداری میلیاردی از مردم سیستان و بلوچستان پیگیر موضوع از طریق نهادی ذیربط در تهران و استان شده‌ام تا حقی از اهالی این استان پایمال نشود.

نماینده مردم شهرستان چابهار،کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع کلاهبرداری میلیاردی به صورت جد از سوی نمایندگاه استان در حال پیگیری است تا مردم به حق و حقوق خودشان برسند.

وی با اشاره به انتقال پرونده کلاهبرداری به دادگاه جرایم ویژه اقتصادی، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های امنیتی و قضایی کشور در حال پیگیری موضوع کلاهبرداری میلیاردی از مردم سیستان و بلوچستان هستند.
ایران نژاد در پایان از مالباختگان خواست تا از طریق مراجع قانونی پیگیر موضوع شوند.

**********

پرونده کلاه برداری کیشکور خودرو به دادگاه جرایم ویژه اقتصادی انتقال پیدا کرد

به گزارش روچ_آنلاین ; با پیگیری های مکرر نمایندگان استان بخصوص عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم شریف چابهار ،پ رونده کلاهبرداری کیشکور خودرو با دستور دادستان محترم تهران به دادگاه جرایم ویژه اقتصادی انتقال پیدا کرد و از حالت عادی خارج شد.جا دارد به نمایندگی از مالباختگان تشکر ویژه ای از این نماینده زحمتکش،وکلای پرونده و دادستان محترم تهران داشته باشیم.

***********

درد و دل تعدادی از جوانان مالباخته با علماء  , مسئولین و مردم استان

درد و دل جوانان جویای کار که اکنون مالباخته شدند آنهم نه مالباخته خود بلکه مالباخته دنیایی از مردم، اقوام، آشنایان، همشهریان و هم وطنان شان، درد و دل مردمی که تمام زندگیشان را بپای تجارتی پرسود جهت خرید سهامی غیررسمی در ایرانخودرو دادند، درد ودل زنان بیوه ای که هستی شان از این دنیا چه از طلا و چه احشام و چه زمینهای کشاورزیشان را دادند که بلکه بی درد سر بتوانند ماهیانی مبلغی را از خرید و فروش ماشین بدست بیاورند و کسب کنند، آری در دل هزاران نفر گرچه به گوش خیلی ها نرسید اما بی شک خداوند آگاه از دل ما و اگر خطایی بود آگاه از خطای ماست.
حرف ما به علمای کرام که همیشه یار و یاور ما بودند و همواره با رهنمودهایشان راه را از چاه ب ما نشان میدادند هست که چرا مساله ای به این مهمی که چند ده هزار را درگیر و گرفتار کرده از مباحث تریبونهای شما کمرنگ شده؟ آیا غیر این است که همیشه دنیا عاملی درنفاق و دودستگی و تفرقه و نزاع بین عقل و حق و عدالت با ناحقی بوده!؟چطور میشود که میلیاردها تومان دست به دست شود و به قرض و وام و دین تبدیل گشته و در این بین توقع نزاع و خونریزی و کشتار و جنایت نداشته باشیم؟
این موضوع گریبانگیر کل منطقه خواهد شد و غفلت و بی توجهی به این موضوع عواقب جبران ناپذیری را خواهد داشت، لذا از شما بخاطر جایگاه والایتان تقاضا داریم ضمن بحث در محافل و مجالس و خطبه ها برای این موضوع بسیار مهم و دعوت مردم به حفظ آرامش با ارتباطتان بین مسئولین و “دفتر مقام معظم رهبری” که بعنوان تنها نقطه ارتباط ما با *رهبر فرزانه* و دلسوز بصورت مستقیم میباشد برای دادخواهی مردم رجوع کرده و بحران پیش آمده را به اطلاع برسانید و طوری نباشد که خدایی نکرده تظلم خواهی مردم در خاموشی ما و مسئولین از “دید رهبری” پنهان بماند و نتوانیم رافت و بینش و خیرخواهی ایشان را در این مورد بسیار مهم بر مردمی که همواره الطاف ایشان چراغ راه دنیا و آخرتشان بوده دخیل نکنیم.
ضمن تاکید بر معضلات بعدی این اتفاق از علما و مسئولین منطقه به اتفاق و یکصدا عاجزانه تقاضای رسیدگی به جد و پیگیری از تمامی مراجع ذیصلاح را خواستاریم و در این بین دید و “نگاه رهبری” به این معضل که گرچه برای ما مردم منطقه بسیار بزرگ و نگران کننده میباشد ولی از دیدگاه آن مقام معنوی که تدبیر دنیای در سخنانشان میباشد هیچ بوده بعنوان “مهمترین نقطه” گذر از این معضل تلقی میشود.

 

 

 

 

اخبار مرتبط
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
دوستی می گوید :

کلیپ کاملا ساختگیست

محمد می گوید :

چرا هیچ اطلاع رسانی دیگه ای نمیشه ؟

ناشناس می گوید :

باز با اینکار میخوایین سره کی باز کلاه بذارین عجب فیلمی بازی میکنه بجای این فیلمابیارین پول مردمو بدین.خدا لعنتتون کنه از دستگیری بیشرف کسی خبر نداره هر شب و هرروز سرم با اینترنت که ببینم دستگیرش کردن یانه.ممنون میشم اگه خبری شد اطلاع بدین

دوست می گوید :

وضعيت پرونده کیشکور خودرو به کجا رسیده دوستان لطفا اطلاع رسانی کنید .

الف می گوید :

اقایان جوانان جویای کارومالباختان عزیزموضوع سرمایه گزاری اقتصتادی درنمایندگی خودروی فوق به انگیزه پیشرفت اقتصادی اینده
نشان دهنده رشدفکری ونبوغ اقتصادی درامرمال اندوزی واینده نگری رادارد؟پس مطمعنن چنین تفکری نمیتواندچنین تصمیماتی رابعنوان نزاع واشوب وکشتارویا بحرانی کردن منطقه عملی کنند!!

سعید می گوید :

واقعااین موضوع رابایدبه فال نیک گرفت چون درست عده ای این وسط متضررمیشونداما با ظهوروپدیدهایی رشدبلوغ اجتماعی،اقتصادی’اینده نگر وپیشرفت اقتصادی واجتماعی ایجادسرمایه گزاری اینده بسیارپویادرجامع ومنطقه ایجادخواهدشد؛

بنده خدا می گوید :

سلام.سخن من باسیداحمدمیرمحمدی(کلاهبردار)هست..جناب سید اولادپیامبر:حضرت عیسی ع ۵۷۰سال قبل ازپیامبراکرم به دنیاآمدند.یعنی چیزی درحدود۲۰۰۰سال قبل.چقد زودسپری شد.حالاانسان این دوره وزمانه خیلی که خوب عمر کنه۸۰سال.مردمودورزدی.پلیس اینترپل و هم جاگذاشتی.حضرت عزرائئل وچی میکنی.مگه از دست مرگ میشه فرارکرد؟همه چیوباپول فروختی.حتی خانوادت.نفرین پدرت گریبانتومیگیره.واگذارت کردیم به پیامبر.خوب سلاله پیامبربودنوثابت کردی.متاسفم ازاین آزمون روسیاه بیرون آمدی..خوش باش داداش.

مالباخته می گوید :

سلام جناب میرمحمدی ازخدابی خبر
آیامیدانی بااین کاری که کردی هزاران خانواده رو نابودکردی
من خودم ۲۵۰ میلبون وام گرفته بودم که تایک ماه دیگه باید خودم وضامن هام و پدرو مادرم بریم زندان چون دیگه پولی نداریم که وام هاروپس بدیم
نامزدم ازم جداشدچون دیگه پولی نداشتم که بتونم براش زندگی بسازم
تمام خانوادم صبح تا شب درحال اشک ریختن هستیم وزندگیمون نابودشده
الهی که خانوادت جلوی چشمت پرپر بشن که بفهمی حال مارو
اینوبدون که آه این همه آدم بی گناه نابودت میکنه …
توی آزادشهرگلستان دوتاواسطه افتادن گوشه ی زندان وبایدگوشه ی زندان بمونن و تاوان کاری که توبامردم کردی رو پس بدن
اینوبدون که توزندگی روبه تن مردم زهرکردی بااینهمه نفرینی که پشت سرته خداکاری باهات میکنه که روزگارت سیاه بشه
میدونی اون دنیاپدرومادرتم مجازات میکنن که چرادرست تربیتت نکردن ?
متاسفم برات که این همه نفرین وآه مردم وحق الناس رو به جون خودت خریدی فقط بخاطراینکه تواین دوروزه ی دنیا خوشی کنی … واقعا متاسفم برات

ولید می گوید :

خدا لعنتت کنه ای خبر محمدی بدبختم کردی یعنی تمام مملکت را بدبخت کردی میدونی آشغال چندین بار روزی مردم نفرینم میکنن ابرویم اعتبارم حیثیتم رفت خودم که بدرک به جهنم ولی آبروی خانوادم میدونی چنیدن نفر از دستم ناراحت هستن چون تمام زندیگشوتو به من دادان نامزدم از دستم رفت امام آرزوهام به باددادی یک شب خواب ندارم من پولمو خوب شد به تو ندادم به یه واسطه ای دادم ولی تو گولش زدی اگه شده زندیگشو به آتیش میشکم حقمو ازش تا آخرین قرون ازش میگیرم میدونی چند سال واسه این پولا زحمت کشیدم همون موقع ۶ سالم بوده کارو شروع کردم الان که ۲۱ سالمه حاصل زحمت ۱۵ سالمه

علی می گوید :

موندم چرا ایران میرمحمدی خائن را به اینترپل معرفی نمیکنه؟

بیچاره می گوید :

الهی خیرنبینی میرمحمدی
ان شالله خانوادت جلوی چشمت پرپربشن که هرروزمن باچشمام شاهدپرپرشدن خانوادم هستم
الهی یک روز خوش توی زندگیت نداشته باشی … به حق آقاامام زمان نسلی که ازتومتولد بشن خیرنبینن اززندگی
جوونیموازم گرفتی … زنم ازم جداشد … زندگیموتباه کردی … خدازندگیتوتباه کنه

امیر می گوید :

خیر نبینه از زندگیش
ایشالا که مال باخته ها به حقشون برسن ما هم ۲۰۰ میلیون پول به قوانلو که واسطه بود دادیم بدون هیچ سند و مدرکی

فرار معنی ندارد می گوید :

دوستان و همشهریان عزیز حتما عنایت داشته باشید که بحول و قوه الهی هیچ حق الناسی را کسی نتوانسته از فرد یا افراد بی گناهی تصاحب کند. لذا با توجه به دستگیری این کلاهبردار توسط نیروهای نظامی و انتظامی هیچ نگرانی نداشته باشیم و دعا کنیم که دادگاه صالحه ای که به این پرونده رسیدگی می نماید حق و حقوق مردم را برگرداند بدون هیچ نقصی… انشاءالله

ناشناس می گوید :

خدا لعنتت کنه مهدی قوانلو و نادر ما مردم ازادشهر بشما اعتماد کردیم من خودم بارها امدم پیشت گفتم این پول کل دارایی منه اگه مشکلی پیش نمیاد پولو ازم بگیر خدا لعنتت کنه رو بهم کردی که چقدر بهم اعتماد داری گفتم اگه نداشتم پولو بهت نمیدادم بعد گفتی هرچقدر که شما بهم اعتماد داری من هزار برابرش به همکارم اعتماد دارم.تا قبل از دستگیری تهرانی ما مردم ساده لو میگفتیم شماها بیگناهید حالا که تهرانی دستگیر شده برداشته گفته من به گلستان بدهکار نیستم از خدت بیخبر این همه پول چکار کردی انشاالله نعشتان از زندان بیاد بیرون.امین مقصر دادستان اگه یه دوساعت از سقف زندان اویزانتان بکنن که میگیید پولا کجاست و چی بگیم.
من از این ناراحتم یه نفر برای امرار معاش زندگیش از دیوار مردم بالا میره گیر که میفته این بدبختو انقدر میزنن تا کاری که انجامش نداده رو میگه کردم.ماندم که چرا این بلا رو به سر شما از خدا بیخبرا در نمیارن؟؟؟؟؟
خواهشا خواهشا خواهشا یکی بگه چرا؟

مهدی می گوید :

سلام، ما هم توو استان گلستان به مهدی قوانلو که واسطه بود ۸۰ میلیون پول دادیم، وقتی به این قوانلو پول میدادیم کلی ازش پرسیدم این طرف کیه؟ مطمئنه؟ اونم گفت شرکت سایپاست، گفتیم شرکت سایپای مشهد یا تهران؟ یعنی یه جوری مارو مطمئن کرد که طرف قرارداد شرکت سایپای تهرانه و اگر میدونستیم که طرف فقط یک شخصه هیچ وقت پولمونو بهش نمیدادیم.
مثل اینکه برادران بلوچ ما از استان گلستانیا فعال ترن ما که اینجا کسی به دادمون نمیرسه… کسی نمیدونه کی پول مارو میخوان بدن؟

بهنام می گوید :

نه میر محمدی گرفتن نه چیزی همش شایعه است وگرنه در دستور کار دادگستری کل خبرش به قوانلو بیشعرف میرسید واینارو میبردن دادگاه تعران برای اثبات ادعا مالباختگیشون

مال باخته تنگ دست می گوید :

سلام روی سخنم با قاضی پرونده مهدی قوانلو است آقای قاضی۱۳/۵میلیون پول پس انداز چندین سال من بود که مایه همه دلخوشیم بود ۴میلیون هم با کلی منت کشیدن از اقوامم قرض گرفته بودم تا ۱۷/۵ میلیون جور کردم ۱۷/۵میلیون برای آدمایی مثل من که با کار کردن خونه این و اون جمع می کنیم پول خیلی زیادیه آقای قاضی اول به خاطر خدا بعد به خاطر کمک به پایین ترین قشر جامعه یک راهی پیدا کنید لااقل پول آدمایی مثل منو آقای قوانلو زودتر پس بده شاید همین کار شما باعث بشه خدا شمارو به بهشت ببره اگه این پولم توی این روزای سخت دستم برسه انگار همین پولو یک نفر رایگان به من داده خوشحال میشم تورو خدا به امثال من فکر کن

مالباخته می گوید :

سلام.میرمحمدی کجا زندان هست و پرونده اش به کجارسیده اگر کسی اطلاع داره درجریان بذاره. متشکر

مالباخته می گوید :

سلام. میرمحمدی کجازندان هست وپرونده اش به چه مرحله ای رسیده اگرازدوستان کسی خبرداره درجریان بذاره متشکر.

تهرانی می گوید :

شنیده ها حاکیست پرونده تابستان از تهران به دادسرای شهرستان سرباز ارسال شده است.کسی اونجا پیگیر نبوده ؟

کلام روز

رهبر معظم انقلاب : این ساحل عظیم و طولانی بسیار حساس که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید این را اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم. دریای عمان، ساحل دریای عمان و حضور در دریای عمان یک گنج است؛ یک ذخیره است. ما همه حواسمان را بردیم متوجّه خلیج‌فارس کردیم که البتّه خلیج‌فارس هم خیلی حساس است، شکی نداریم امّا توجّه نکردیم به این ثروت عظیمی که ما در دریای عمان داریم. دریای عمان عقبه اساسی و تعیین‌کننده سرنوشت خلیج‌فارس است. “

تازه هاي استان
يادداشت آرشيو
چند نکته درباره کلاهبرداری کیشکور‌خودرو و مسئولیت مردم استان در قبال آن

دکتر سیدعلی هاشمی: در مورد خبر کلاه‌برداری میلیاردی مدتی است در رسانه‌ها و دنیای مجازی استان قلم زده می‌شود، در این گزارش‌ها هر شخص فراخور حال خود و بسته به نوع اطلاعات به آن پرداخته است. متأسفانه در اکثر قریب به اتفاق این نوع حوادث، فردی شیاد در برابر عده‌ای مظلوم که ریال به ریال […]

به بهانه ترور معلم جوان بلوچ و همسرش

سعيده خاشي – معلم جوانی به همراه همسرش توسط چند مهاجم ناشناس” ترور “شد. این اتفاق در ظهر ۳۰خرداد ماه سال ۱۳۹۵در خیابان ولایت شهرستان ایرانشهر رخ داد.یعقوب شهر درازی معلم جوانی بود که به اتفاق همسرش قربانی”نزاعی طایفه ای”شده است . اطرافیان این دو شهروند ایرانشهری می گویند نزاع طایفه ای منجر به این […]

تحقق رویاهای ایران، هند و افغانستان

ایران، هند، افغانستان» امروز شاید بیش از هر زمان دیگری نام‌شان در پیمان‌های منطقه‌ای بر سر زبان‌ها افتاده است. پیمانی که قرار است نمادی از همکاری‌های مستحکم منطقه‌ای باشد و تجارت این کشورها را رونق بخشد، اکنون می‌خواهد به عنوان رقیبی برای مناسبات منطقه‌ای آمریکایی‌ها در پاسیفیک و آتلانتیک، خود را مطرح کند. دقیقاً یک […]

گفتگو آرشيو
رقابت چابهار با گوادر

توافق‌نامه چابهار میان ایران، هند و افغانستان از دو منظر کلی و خاص قابل‌بررسی و تحلیل است. از نظر کلی این توافق‌نامه را باید در راستای استراتژی بازتعریف مناسبات اقتصادی ایران با جهان، پس از برجام تعریف کرد. براساس این راهبرد، ایران در دوران پس از برجام باید در مناسبات اقتصادی و تجاری خود با […]

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟

از قطب سوم خودروسازی چه خبر؟ شركت‌هاي خودروسازي خارجي كه قصد سرمايه‌گذاري در ايران را دارند، در بررسي شرايط و اوضاع خودروسازي ايران، نيم نگاهي نيز به مناطق آزاد دارند. در عين حال، چند سالي است كه موضوع شكل‌گيري قطب سوم خودروسازي در چابهار مطرح است كه علت آن را ارائه با قيمت مناسب و […]

دو بیمار مبتلا به ایدز: ما بیماریم مجرم نیستیم

دراین مطلب آمده است: می دانید اولین بار که ویروس HIV بروز کرد چه زمانی و به چه دلیلی بود؟ در جولای سال ۱۹۸۱، گزارش ۵ مورد ابتلا به عفونت تنفسی کشنده در لس آنجلس، آغازی بود برای چالش بزرگ جهان پزشکی که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال هنوز هم دغدغه و مشکل […]

چهره ها آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی روچ آنلاین و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.